Na co zwrócić uwagę przed zakupem kremu do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Ważne jest wdrożenie dobrej rutyny do pielęgnacji twarzy, aby zachować świeży i zadbany wygląd twarzy oraz opóźnić pojawienie się oznak starzenia się w jak największym stopniu. Należy również weryfikować tę rutynę i dodawać nowe wskazówki zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami skóry na każdym etapie życia.
Około 30. roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze kurze łapki, które wraz z klasycznymi cieniami i workami, tak powszechnymi w dzisiejszym szalonym tempie życia, sprawiają, że nasze oczy wyglądają na zmęczone i pozbawione witalności.
Nie ma na to nieomylnego lekarstwa, ale czas zacząć wdrażać do codziennej pielęgnacji twarzy nowego sprzymierzeńca: kremy do konturowania oczu. Pomagają one utrzymać nawilżenie i elastyczność tego wrażliwego obszaru, zapewniając jego elastyczność, a tym samym opóźniając pojawienie się zmarszczek, linii ekspresji i kurzych łapek.

Główne składniki do zabiegów pielęgnacyjnych konturu oka.

Na rynku istnieje wiele różnych kremów do leczenia tego obszaru twarzy, co może utrudnić Ci wybór właściwego. Aby ułatwić ten proces dla Ciebie, oto niektóre z najbardziej korzystnych składników dla konturu oka, które są zwykle obecne w niektórych z tych produktów.

  1. Kwas hialuronowy jest bardzo częstym składnikiem aktywnym w różnego rodzaju zabiegach estetycznych, zarówno w produktach kosmetycznych, jak i w niektórych procedurach. Ta naturalna substancja jest w stanie dogłębnie nawilżyć obszar wokół oczu, pomagając zmniejszyć intensywność zmarszczek.
  2. Kofeina i zielona herbata pomagają poprawić wygląd cieni pod oczami poprzez stymulowanie krążenia krwi w tym obszarze.
  3. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu jest w stanie zwalczać wolne rodniki i zapobiegać starzeniu się skóry.

Na co należy zwrócić uwagę stosując kosmetyki w tej okolicy?

Jednak przy wyborze dobrego kremu pod oczy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego skład, ale także na inne czynniki.
Z jednej strony, ważne jest, aby wziąć pod uwagę specyficzną funkcję każdego rodzaju kremu, ponieważ nie wszystkie z nich są przeznaczone do leczenia tych samych problemów. Należy więc pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe mają na celu uzyskanie gładszej i delikatniejszej skóry wokół oczu, produkty zmniejszające przekrwienie mają za zadanie przede wszystkim redukcję opuchlizny, a produkty rozjaśniające pomagają reaktywować mikrokrążenie w okolicy, zmniejszając w ten sposób cienie pod oczami.
Ważne jest również, aby rozpoznać trzy rodzaje produktów w zależności od ich konsystencji. Możemy znaleźć kremy, bardziej tłuste w dotyku, żele, które zapewniają uczucie świeżości lub serum, bardziej płynne, idealne do nocnej rutyny.

Stosowanie.

Przechodzimy teraz do aplikacji omawianego kosmetyku, którą należy wykonywać codziennie, raz lub nawet dwa razy dziennie. W zależności od tego, jaki krem wybierzesz, może to być krem na dzień lub na noc.
Sposób stosowania zależy również od przeznaczenia produktu. Jeśli chcesz zmniejszyć opuchliznę, najlepiej jest nakładać krem od zewnątrz do wewnątrz, ponieważ stymuluje to drenaż. Jeśli jednak chcemy zmniejszyć intensywność zmarszczek i linii mimicznych, zaleca się stosowanie kremu od wewnątrz na zewnątrz, ponieważ pomaga to skórze odzyskać elastyczność.