Jak witamina E wpływa na trądzik?

Trądzik na pewno nie jest czymś takim, z czym chciałbyś żyć. Jeżeli przy spoglądaniu w lustro niemalże zawsze dostrzegasz na cerze jakieś nowe zaskórniki bądź pryszcze, prawdopodobnie kusi cię, by zacząć je od razu wyciskać lub rozdrapywać, aby w ten mechaniczny sposób jakoś się ich pozbyć.

Witamina E i jej wpływ na trądzik

Na pewno nie jest to jednak skuteczna metoda leczenia. Zamiast więc na siłę usuwać różne niedoskonałości, zadbaj o skórę od środka i zastosuj suplementy na trądzik wzbogacone witaminą E – efekty zapewniane przez te produkty mogą cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć!

Bardzo możliwe jest jednak, że totalnie nie wierzysz w to, by jakikolwiek suplement diety, czyli środek dostępny dla każdego, pomógł ci zadbać o stan skóry i pomógł ci go poprawić. A jednak tak się dzieje. Musisz jednak wiedzieć o tym, że mimo iż witamina E sama w sobie ma pewne właściwości pielęgnacyjne, to jednak najlepiej działa ona wtedy, gdy występuje w mieszance składającej się z różnych innych dodatkowych substancji – nie tylko witamin, ale też ziół czy minerałów. Tabletki na trądzik o dobrym składzie pomogą ci uregulować poziom hormonów.

Zmniejszą stężenie tych odpowiedzialnych za produkowanie łoju, a podwyższą stężenie tych, które dbają właśnie o wygląd skóry. Witamina E sama w sobie zapobiegnie natomiast nadmiernemu wysuszeniu skóry. Ma ona bowiem naturalne zdolności do dbania o stan skóry i błon śluzowych. To ważne, abyś z tego działania skorzystał. Typowe produkty pielęgnacyjne na trądzik często niestety działają mocno wysuszająco, co nie jest do końca wskazanym efektem, bo gdy wysuszasz skórę, automatycznie sprawiasz, że próbuje się ona mocniej nawilżać i wtedy produkuje jeszcze więcej łoju niż normalnie.

Więcej publikacji o tym jak zadbać o swój wygląd i zdrowie, przeczytasz w serwisie https://www.beautie.pl/.

Przeciętne zapotrzebowanie na witaminę E wynosi u osób dorosłych 15 mg tego związku na dobę

Nie przekraczaj tej ilości. Przyjmuj witaminę E dokładnie w takiej dawce. Jeżeli natomiast nie chcesz jej uzupełniać z pomocą suplementów na trądzik, zawsze możesz tak zmodyfikować swoją dietę, by stała się ona bardziej odżywcza i wartościowa.