Jak ubrać się na casualową kolację?

Niejednokrotnie jesteśmy zapraszani na wiele imprez i nie wiemy dokładnie jak powinniśmy się ubrać, co generuje wątpliwości i obawę, że gdy dotrzemy na miejsce, to nie będziemy pasowali do obchodzonej imprezy. Dlatego w tym artykule zamierzamy wyjaśnić wszystko na temat tego, jak ubrać się na nieformalną kolację.

Dress code na niezobowiązującą kolację

Jeśli otrzymaliście zaproszenie, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy jest na nim opisany dress code. Zwykle jednak zaproszenia na tego typu imprezy nie mówią o tym nic lub co najwyżej informują „nie jest wymagany krawat” lub „panowie zobowiązani są do założenia ciemnych garniturów”, ale w przypadku kobiet jest to zwykle niesprecyzowane.

Sukienki lub dwuczęściowy strój na swobodną kolację

Wystarczy, jeśli założysz długą sukienkę, która nie jest nadmiernie luksusowa, więc unikaj dużej ilości dżetów, cekinów i tym podobnych. Czarny kombinezon z dekoltem z półprzezroczystej krepy będzie wyglądał świetnie.

Inną opcją jest ubranie spodni i marynarki. Z drugiej strony, jeśli kolacja odbywa się z przyjaciółmi, z którymi jesteś bardzo pewna siebie, to możesz po prostu ubrać się tak, jak zawsze, gdy się z nimi spotykasz.

Akcesoria do swobodnego wyglądu podczas kolacji

Jeśli chodzi o biżuterię i akcesoria, lepiej je ograniczyć, ale wybrać elementy wysokiej jakości, pamiętając, że nie jest to uroczysta kolacja, więc nie trzeba nosić biżuterii marquise. Jest to bardzo częsty błąd, który popełnia wiele kobiet, gdyż wydaje im się, że zyskują elegancję, podczas gdy w rzeczywistości ją tracą.

Buty najlepiej, aby były na wysokim obcasie, choć w zależności od wybranej sukienki można zdecydować się na buty na średnim obcasie. Torebka powinna być mała i poręczna. Na koniec wybierz makijaż, który jest delikatny i daje ci świetlisty wygląd, ale bez wyglądania, jakbyś szła na rozdanie Oskarów.

Jeśli chcesz poznać stylizacje na inne okazje, koniecznie zajrzyj na portal: https://www.alestyl.pl