Czym się kierować przy wyborze suszarki bębnowej?

Suszenie ubrań na zewnątrz nie zawsze jest możliwe. Pogoda może być zła, możesz nie mieć czasu lub po prostu nie mieć miejsca, aby to zrobić. Suszarki mogą rozwiązać ten problem i ułatwić Ci codzienne życie. W ostatnich latach to urządzenie bardzo się rozwinęło, są one bardziej wydajne i mają większą liczbę programów, aby dostosować się do każdej tkaniny.
Obecnie na rynku dostępne są osuszacze kondensacyjne, ewakuacyjne i z pompą ciepła. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i jest odpowiedni dla jednego lub drugiego typu użytkownika.

Suszarki ewakuacyjne.

Są najprostsze w swoim działaniu; pobierają powietrze z zewnątrz, ogrzewają je poprzez opór elektryczny. Po podgrzaniu, powietrze jest wprowadzane do wnętrza bębna, w którym znajdują się mokre ubrania, obciążane wilgocią i wydalane na zewnątrz przez rurę. Dlatego instalacja tych suszarek wymaga możliwości wyjęcia rury na zewnątrz. Są to zazwyczaj tańsze modele, ale są one również najbardziej energochłonnym typem suszarki.

Suszarki kondensacyjne.

Te suszarki są trochę bardziej wyrafinowane niż poprzednie, ponieważ przepuszczają gorące, wilgotne powietrze przez jednostkę kondensacyjną, gdzie jest ono zamieniane na wodę, która trafia do zbiornika, który musi być okresowo opróżniany.
Niektóre suszarki tego typu oferują możliwość zastąpienia zbiornika na wodę opcją spustową, którą można podłączyć do wylotu wody z pralki, unikając w ten sposób konieczności ciągłego opróżniania zbiornika na wodę. Oczywiście, jeśli wybierzemy tę drugą opcję, nie będziemy mogli umieścić suszarni gdziekolwiek zechcemy, ponieważ będziemy uzależnieni od miejsca, w którym znajduje się odpływ wody. Cena tego typu suszarki jest zazwyczaj dość przystępna. Są one bardziej energooszczędne.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła.

Są one najnowocześniejsze i najbardziej energooszczędne. Wprowadzają one powietrze z zewnątrz poprzez pompę, która je ogrzewa, bez konieczności stosowania oporów elektrycznych. Wilgoć jest usuwana z powietrza za pomocą wymiennika, gromadzącego wodę w wannie.
Są one najnowocześniejsze i najbardziej energooszczędne. Wprowadzają one powietrze zewnętrzne poprzez pompę, która je ogrzewa, bez konieczności stosowania oporów elektrycznych. Wilgoć jest usuwana z powietrza za pomocą wymiennika, gromadzącego wodę w wannie.

Wskazówki dotyczące wyboru suszarki bębnowej.

Ładowność.


Upewnij się, że jest nieco większa niż pralki, ponieważ w suszarce bębnowej ubrania przychodzą mokre i są cięższe. Jeśli posiada również kilka programów pracy i czujnik wilgotności, być może znalazłeś idealną suszarkę.


Koszt.


Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego, przy ocenie kosztów należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę sprzedaży, ale także zużycie. Dodatkowy koszt który skuteczna upadek suszarka może mieć, może kompensujący z use (pamiętający że życie upadek suszarka może być więcej niż 10 rok). Radzimy również, aby porównując ceny w różnych sklepach, zwracać uwagę na warunki dostawy. Czasami sklep, który z założenia jest tańszy, nie uwzględnia transportu, instalacji, a nawet usunięcia starego urządzenia. W wielu przypadkach opłaca się wybrać inny sklep, który to uwzględnia.


Zużycie energii.


Jest jasne, że jest to urządzenie, które zużywa dużo energii elektrycznej, ale dlatego należy zwrócić uwagę na pewne szczegóły, aby spróbować utrzymać ją na jak najniższym poziomie, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną i wodę. Aby wybrać najlepszy model pod względem zużycia energii, należy spojrzeć na efektywność zużycia, ponieważ im bardziej są one wydajne, tym mniej energii będą zużywać, co oczywiście przekłada się na oszczędności finansowe. Upewnij się, że model, który kupujesz ma etykietę A, która jest najlepsza, lub przynajmniej upewnij się, że nie jest ona niższa niż C, ponieważ zauważysz straszną pomyłkę, gdy przyjdzie czas na zapłacenie rachunków za prąd i wodę. Informacje te można znaleźć w arkuszu danych technicznych suszarni.


Wymiary i instalacja.


Kolejną cechą, którą powinieneś sprawdzić jest to, czy suszarka ma jakieś wymagania dotyczące jej instalacji. Na przykład, jeśli jest to osuszacz ewakuacyjny, należy wziąć pod uwagę wylot rury, a jeśli jest to osuszacz kondensacyjny z opcją odwadniania, musi on znajdować się w pobliżu wylotu wody.


Programy.


Tam jest fałszywy mit, że suszarka bębnowa psuje ubrania. W rzeczywistości, z wyjątkiem niektórych tkanin, które nie powinny być umieszczane w suszarce, reszta nie jest zagrożona, jeśli używany jest odpowiedni program. Ważne jest również to, jak dokładnie suszarka dostosowuje się do swoich programów, tzn. czy stopień wilgotności ubrań jest taki, jak wskazano w programie.

Inne cechy, które warto wziąć pod uwagę.

Kryterium wyboru mogą być również inne cechy.

  1. Funkcje drzwi, z zabezpieczeniem przed dziećmi lub że kierunek otwierania można odwrócić (tak, że jest to łatwiejsze do kwadratu z pralką).
  2. Program przeciw zgnieceniom: oznacza to, że po zakończeniu procesu suszenia bęben lekko się obraca, aby uniknąć powstawania bardzo wyraźnych zgnieceń.
  3. Ostrzeżenie o czyszczeniu filtra: dzięki tej funkcji unikniesz konieczności czyszczenia filtra przy każdym suszeniu, tylko wtedy, gdy urządzenie o tym poinformuje.
  4. Opóźniony start: można zaprogramować suszarkę tak, aby uruchomiła się o określonej godzinie.

1 thought on “Czym się kierować przy wyborze suszarki bębnowej?

  1. Mimo wszystko, zawsze najważniejszym czynnikiem pozostanie koszt…

Comments are closed.