Czym smarować znamiona przed opalaniem?

Powierzchnię całego ciała należy zabezpieczać przed słońcem, ale największą uwagę należy skupić wokół tych miejsc na skórze, których opalenie mogłoby się zakończyć naprawdę tragicznie. A tak to właśnie wygląda w przypadku znamion.

To powinieneś wiedzieć przed opalaniem skóry i znamion

Bardzo często wyglądają one niepozornie, jednakże pod żadnym pozorem nie powinny być wystawiane na słońce, albowiem w taki oto sposób można doprowadzić nie tylko do trwałego uszkodzenia skóry, ale nawet i do rozwinięcia się choroby nowotworowej – przeważnie czerniaka, czyli raka skóry. Krem przeciwsłoneczny dzień w dzień powinien trafiać właśnie na powierzchnię znamion. A jeszcze lepiej ukrywać je pod naturalnymi materiałami, o ile jest to możliwe.

Znamiona czasami występują jednak w takich miejscach, że naprawdę trudno byłoby je ukryć. Ciężko bowiem zmusić się do noszenia bluzek z długim rękawem czy długich spodni bądź rękawiczek, gdy za oknem panuje totalny ukrop, a właśnie ma się zamiar wyjść z domu. Zawsze, ale to zawsze należy więc pamiętać o zabezpieczaniu znamion specjalnymi kosmetykami. W przypadku tych newralgicznych punktów należy stosować sporą ilość kosmetyku, czyli aplikować go w dwóch bądź trzech warstwach. Oczywiście aplikację tę trzeba powtórzyć kilkukrotnie w ciągu dnia, albowiem wraz z upływem czasu krem przeciwsłoneczny będzie ścierać się ze skóry, a jego skuteczność ulegnie wyraźnemu pogorszeniu. Zaleca się, by taką aplikację ponawiać średnio co jakieś dwie lub trzy godziny. Warto to robić nawet częściej, w przypadku gdy przesiaduje się na dworze, a pogoda jest naprawdę słoneczna.

Znamiona to jedno, ale równie niebezpieczne bywa opalanie świeżo zrobionych tatuaży oraz tych miejsc na skórze, na których został wykonany makijaż permanentny. Ogólnie rzecz biorąc kosmetyki do opalania powinny być najczęściej używanymi kosmetykami w okresie letnim i wiosennym. Koniecznie trzeba sięgać po nie codziennie. Niestety ale skórze nic nie szkodzi tak bardzo jak właśnie słońce.

Więcej interesujących publikacji o zdrowym stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.plotkarz.pl/.