Czy warto kupować kosmetyki na Vinted?

Vinted to obecnie najbardziej znany w Polsce serwis do sprzedawania swoich używanych ubrań. Wiele osób woli takie rozwiązania, bo pozawalają kupić coś tanio i ekologicznie. Platforma pozwala też wystawiać na sprzedaż kosmetyki, ale warunek jest bardzo konkretny: nie mogą być one używane. To w teorii uniemożliwia każdemu wystawianie niehigienicznych produktów, ale w praktyce można to bardzo łatwo obejść.

Znane marki dostępne w dobrych cenach – kosmetyki na Vinted

Kupowanie kosmetyków na Vinted to świetne rozwiązanie dla młodych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup drogich matek prosto z drogerii. Wystarczy zajrzeć na Vinted i znaleźć interesujący przedmiot za dwadzieścia, trzydzieści albo nawet pięćdziesiąt złotych taniej. Kosmetyki nieużywane, w oryginalnym opakowaniu zawsze będą droższe od tych otwartych, ale nie oznacza to, że nie można znaleźć wyjątkowych okazji.

To powinieneś wiedzieć o kosmetykach na Vinted

Do tego można dać drugie życie kosmetykom, które w przeciwnym razie po kilku miesiącach byłyby do wyrzucenia. Dzięki nim każda osoba znajdzie coś, co od dawna chciała przetestować za rozsądną cenę.

Nigdy nie masz pewności, czy coś nie było używane

Problem z kosmetykami na Vinted jest jeden, ale dość znaczący. Wiele sprzedawców wystawia używane sztuki, mimo że regulamin tego zabrania. Wystarczy unikać pisania w opisie, że kosmetyk ma już swoje lata, a algorytm tego nie wyłapie. A jeśli zdjęcie nie jest wyraźne, to kupujący może nie zauważyć, że cienie były dotykane.

W przypadku podkładu albo produktów do ust w ogóle ciężko jest na pierwszy rzut oka określić, czy coś było używane. Przez to możesz zakupić produkt, który jest zwyczajnie niehigieniczny. Mało osób wie, że aplikator należy dokładnie odkazić przed przekazaniem do innej osobie.

Więcej wpisów o tematyce lifestylowej, znajdziesz w serwisie popieram.pl.

Ciężko ocenić przez zdjęcie na Vinted czy coś nie jest podróbką

Podróbki sprzedawana na Vinted nie są niczym złym. Przeważnie są znacznie tańsze, niż ich oryginały, co może być mylące dla niedoświadczonych kupujących. Dla wielu osób będzie to wyglądało jak wyjątkowa oferta, a nie normalna cena za średniej jakości produkt. To spoty problem, szczególnie jeśli sprzedawca czuje, że osoba po drugiej stronie nie zna się w ogóle na tym, co kupuje i stara się to wykorzystać. Przed sprzedażą podróbek na szczęście chroni regulamin, ale jeśli transakcja wyjdzie poza platformę, to nie będzie mogła Ci ona w żaden sposób pomóc. Dlatego przy kupowaniu musisz być szczególnie ostrożna.