Olej arganowy – na co działa?

argan

Gdyby tak chcieć wymienić wyłącznie jeden najlepszy kosmetyk, który byłby kosmetykiem w pełni naturalnym, wybór raczej musiałby paść na olej arganowy. To produkt o wyjątkowo korzystnych właściwościach. Swego czasu nazywano go nawet naturalnym eliksirem młodości, a to chyba o czymś świadczy – świadczy o tym, że rzeczywiście ma on pewne zdolności do odmładzania naskórka i odejmowania lat.

Oczywiście nawet młodsze kobiety mogą z tego produkty śmiało korzystać, ale na jego użyciu najwięcej zyskają panie nieco starsze, u których doszło już do wystąpienia zmarszczek lub ich wyraźnego pogłębienia. Olej musi mieć jednak odpowiednią jakość. Jeżeli ma on wykazać się działaniem pielęgnacyjnym i to działaniem skutecznym, powinien być olejem tłoczonym na zimno. Na ten aspekt trzeba zwrócić uwagę. W przeciwnym wypadku olej nie zadziała tak, jak powinien, a używająca go osoba tylko rozczaruje się jego nie do końca dobrymi właściwościami.

Olej tłoczony na zimno będzie naturalnym zbawieniem dla cery suchej, podrażnionej i spękanej, czyli np. tej, która uszkodziła się wskutek wystawienia jej na kontakt z bardzo niskimi temperaturami, wiatrem, silnym mrozem i ogólnie rzecz biorąc niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W oleju arganowym występują składniki zdolne do nawilżania i regenerowania naskórka. Są to głównie kwasy tłuszczowe (kwasy omega-6 i omega-9), ale też i witamina E (witamina młodości i urody) oraz liczne inne antyoksydanty, czyli substancje chroniące przed starzeniem się naskórka, które mają zdolność do odmładzania skóry.

Zapoznaj się także z tym, jakie działanie na organizm ma magnez.

Wzmocnienie i regeneracja są naprawdę widoczne. Przy stosowaniu niektórych drogeryjnych i do tego dość drogich środków pielęgnacyjnych trudno o tak dobre efekty, na jakie można liczyć przy pielęgnowaniu skóry zupełnie naturalnymi preparatami. Oczywiście nie wszystko to, co jest naturalne, od razu musi być dobre, ale akurat olejek arganowy jest produktem genialnym, który zawsze potrafi zadbać o skórę.