Czy peeling twarzy jest potrzebny?

peeling

Będąc na zakupach, czy to stacjonarnych w sklepie, czy też tych internetowych, dość często można natrafić na produkt, nazywający się peelingiem. Mówi się, iż jest on potrzebny do oczyszczania twarzy, jednak czy rzeczywiście jest on potrzebny, czy jest to tylko chwyt marketingowy, by używać kolejnego produktu i wydawać na kosmetyki więcej pieniędzy?

Można by pomyśleć, że przecież codzienne mycie twarzy powinno wystarczać i żaden peeling wcale nie jest potrzebny. Nie do końca jest to jednak prawda. Peeling ma bardzo ważne działanie dla naszej skóry. Żeby jednak zrozumieć ten fakt, należy sobie wyobrazić, jak zbudowana jest nasza skóra. Przede wszystkim należy wiedzieć, iż nasza skóra posiada pory, czyli wgłębienia, w których gromadzi się brud, zanieczyszczenia, a także sebum, czyli naturalna substancja łojowa produkowana przez gruczoły łojowe.

Dodatkowo też warto wiedzieć, iż nasza skóra ciągle się łuszczy oraz schodzi, a na jej miejsce powstaje nowa. Żeby sobie to zobrazować, możemy wyobrazić sobie skórę węża lub jaszczurki. Zwierzęta te przechodzą tak zwane “wylinki”, podczas których zrzucają całą starą skórę na raz, a pod nią mają nową, piękną oraz bardziej kolorową skórę. Skóra człowieka nie działa w ten sam sposób, ale również z nas “schodzi”, tylko po prostu nie za jednym razem, a non stop, nawet niezauważalnie. Taki martwy naskórek również gromadzi się w porach.

A jeśli szukasz więcej informacji na temat utrzymania dobrego stanu zdrowia i urody, sprawdź portal Zdrowie Online.

Można sobie teraz wyobrazić, że w tych porach jest już bardzo dużo niepotrzebnych substancji, których nie powinno tam być. One powodują, iż pory zapychają się, a na naszej twarzy powstają pryszcze i zaskórniki. Zwykłe mycie żelem do mycia twarzy wcale nie pomaga, gdyż żele nie wnikają w pory. Do tego celu służą właśnie peelingi, to jest ich zadanie, by z głębi porów zabierać wszystkie zanieczyszczenia i oczyszczać naszą twarz. Peelingi są więc potrzebne i zdecydowanie warto ich używać, żeby nie nabawić się różnych problemów skórnych.