Dlaczego tak ciężko jest wytrzymać na diecie?

Wszyscy wokół starają się nam wmówić, że dieta powinna być w pierwszej kolejności przyjemnością, a może się okazać, że bardzo nas ona zmęczy i już po kilku dniach będziemy chcieli z niej zrezygnować.

Dlaczego jest nam tak ciężko, skoro wszystkim innym wokół nas przestrzeganie diety idzie tak świetnie? Powodów może być masa, a większość z nich zależy tylko i wyłącznie od naszego działania.

Dieta Cię wykańcza? Zmień swoje podejście!

Nasze podejście może okazać się kluczowe dla naszego przejścia przez dietę. Jeśli nie wierzymy w to, że nam ona pomoże, będziemy automatycznie podchodzić do niej z mniejszym zaangażowaniem i będziemy bardziej skłonni do odpuszczania sobie. Jeśli nie jesteśmy w stanie przekonać się do naszej nowej diety, będzie ona dla nas nieskuteczna. A to tylko przekona nas, że mieliśmy rację i niczego nam ona nie daje.

I w konsekwencji zapętlimy się w swoim własnym przekonaniu, które pozwoliło nam się w nim utwierdzić i wytrwanie w naszej diecie będzie dla nas praktycznie niemożliwe.

Wypracuj odpowiednie nawyki w swojej diecie

Wiele osób źle zabiera się do diety. Błędnie zakładamy, że przejście na nią raz na dobre będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem i zamiast powoli wprowadzać jej elementy, fundujemy naszemu organizmowi mały szok. Możemy się wtedy szybciej męczyć, mieć wzmożoną ochotę na coś słodkiego albo niezdrowego.

Przez to możemy zacząć męczyć swoją psychikę, starając się nie dać się zwieść naszym pokusom. Nie mówiąc już o tym, że dodatkowo cały czas kłócimy się z naszym organizmem, a to bardzo męczące zajęcie. Zbyt szybkie przejście na dietę może być dla naszego ciała bardzo obciążające.

Dieta, a Twoja psychika

Problem z wytrzymaniem na diecie może wiązać się także z nieodpowiednim jej dobraniem. Wiele osób nie wie, że dietę może w każdej chwili zmienić i nie jest wcale powiedziane, że w ten sposób zawalimy cały osiągnięty przez nas efekt. Jeśli dieta dla nas nie działa albo nie przynosi nam obiecanych efektów, to dobrym pomysłem byłoby ją zmienić albo zmodyfikować tak, żeby bardziej nam odpowiadała.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto skupiać się na tym, jak możemy pomóc sobie naszą dietą, a nie męczenie się z nią bez sensu, tylko dlatego, że na początku ją sobie wybraliśmy. Więcej artykułów o odchudzaniu w kontekście psychiki ludzkiej znajdziesz w serwisie https://www.piekniejsza.pl/.